Το πρόγραμμα των αιωνίων στην Ευρωλίγκα

0
25

Την 2η αγωνιστική θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός για τον μαραθώνιο της Euroleague την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Ειδικότερα, οι «αιώνιοι» θα αναμετρηθούν στο κλειστό του ΟΑΚΑ στις 9 Οκτωβρίου, για τη 2η αγωνιστική. Το ματς του ΣΕΦ θα γίνει την 24η αγωνιστική, στις 5 Φεβρουαρίου 2021.

Οι «ερυθρόλευκοι» θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους στο ΣΕΦ κόντρα στη Ζαλγκίρις (1 Οκτωβρίου), ενώ οι «πράσινοι» θα πάνε στη Ρωσία για να κοντραριστούν με τη Χίμκι στις 2 Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού

1η αγωνιστική: Χίμκι – Παναθηναϊκός
2η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική: Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός
4η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε
6η αγωνιστική: Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός
7η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
8η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές
9η αγωνιστική: Βαλένθια – Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική: Μπασκόνια – Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου
12η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός
13η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις
14η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης
15η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου
16η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός
17η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
19η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν
20η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός
21η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Χίμκι
22η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός
23η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Βαλένθια
24η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
25η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παμναθηναϊκός
26η αγωνιστική: Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα
28η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός
29η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
30η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας
31η αγωνιστική: Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός
32η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Μπασκόνια
33η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο
34η αγωνιστική: Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού

1η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις
2η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο
4η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ
5η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός
6η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική: Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός
8η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική: Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική: Βιλερμπάν – Ολυμπιακός
11η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπασκόνια
12η αγωνιστική: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
13η αγωνιστική: Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός
14η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Βαλένθια
15η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης
16η αγωνιστική: Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός
17η αγωνιστική: Χίμκι – Ολυμπιακός
18η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου
19η αγωνιστική: Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός
20η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Βιλερμπάν
21η αγωνιστική: Ζαλγκίρις – Ολυμπιακός
22η αγωνιστική: Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός
23η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα
24η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
25η αγωνιστική: Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός
26η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
27η αγωνιστική: Μπασκόνια – Ολυμπιακός
28η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
29η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
30η αγωνιστική: Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός
31η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε
32η αγωνιστική: Βαλένθια – Ολυμπιακός
33η αγωνιστική: Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός
34η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Χίμκι

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here