«Εμείς δεν …πετάμε την μπάλα στην εξέδρα!»
Με αυτή την φράση ο Δήμος Ερέτριας γνωστοποιεί τις συνοπτικές διαδικασίες με τις οποίες ολοκλήρωσε την αναβάθμιση του υπαίθριου γηπέδου μπάσκετ, δίπλα στο κτήριο του πρώην Ειρηνοδικείου Ερέτριας.
Από σήμερα ο χώρος είναι ξανά ανοιχτός για τη νεολαία και τους λάτρεις του αθλήματος.
![](https://static.themomentum.gr/wp-content/uploads/2024/04/65-768x1024.jpg)
Το δάπεδο στρώθηκε με ειδικό υλικό και διαγραμμίστηκε, ενώ οι μπασκέτες βάφτηκαν και συντηρήθηκαν. Το γηπεδάκι έγινε ένα μικρό κόσμημα και μέριμνα όλων μας πρέπει να είναι η συντήρησή του, ώστε να μείνει σ΄ αυτή την κατάσταση για όσο περισσότερο καιρό γίνεται. Καλά καλάθια!