Ο Τελεθριακός δεν τα κατάφερε χθες να αποδράσει με το διπλό από την Χίο, κόντρα στον ΦΟ Βροντάδου, γνωρίζοντας την ήττα με 76-71.
Το αποτέλεσμα αυτό οδηγεί την ομάδα της Ιστιαίας στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ, ενώ απομένουν ακόμη δύο παιχνίδια την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Συγκεκριμένα, στις 30/3 «Τελεθριακός – Πορφύρας 14.00» και «Κορωπί – Τελεθριακός 3/4 και ώρα 17.00».
Από την πλευρά του, ο πρόεδρος της ομάδας, κ. Στέφανος Παπανδρέου έστειλε το δικό του μήνυμα, δηλώνοντας υπερήφανος για την προσπάθεια που έκαναν οι παίκτες και απαριθμώντας μερικές από τις βασικές αιτίες αυτής της εξέλιξης.
![](https://static.themomentum.gr/wp-content/uploads/2022/03/89-1-1024x768.jpg)
Αναλυτικά το μήνυμα του προέδρου
«Η ομάδα μας ο Τελεθριακός που φέτος εκπροσώπησε αποκλειστικά την Εύβοια στις Εθνικές κατηγορίες (Γ’ Εθνική) επανέρχεται με ψηλά το κεφάλι στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ από την επόμενη αγωνιστική περίοδο 2022-2023.
Οι αθλητές, η τεχνική ηγεσία και η διοίκηση του Τελεθριακού έδωσαν το 110% των δυνάμεων τους για να παραμείνει στην Γ’ Εθνική όμως οι στόχοι δεν επιτεύχθηκαν εξαιτίας διαφόρων αστάθμητων παραγόντων όπως κορονοιός, τραυματισμοί, υψηλές απαιτητικός όμιλος και κακές διαιτησίες. Το ταξίδι συνεχίζεται»