Σε αναμενόμενα επίπεδα κυμάνθηκαν τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής για την Α΄Ανδρών της Εσκανά, με το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Αργυρούπολη να κλέβει την παράσταση.

Τα θεωρητικά φαβορί πήραν το ροζ φύλλο αγώνα, αλλά δεν έπεισαν.

Πραγματικός χαμός αναμένεται για play outs και δύο τελευταίες θέσεις.

Αποτελέσματα

Αναγνώσεις

ΑΟ Βουλιαγμένης – Αστέρας Αγίου Δημητρίου

Νίκη βάσει προγράμματος πέτυχε ο Αστέρας. Οι γηπεδούχοι δεν παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και το ματς τελείωσε στο γ΄δεκάλεπτο. Μοναδικά στατιστικά το 5-12 (πόντοι) στο β΄δεκάλεπτο, αλλά και οι μόλις 5 ελεύθερες βολές των γηπεδούχων σε σύγκριση με την επιλογή του καταιγισμού τριπόντων (6/23). Άστοχο

Ερμής Περάματος – Προοδευτική

Ντερμπάρα, με τους γηπεδούχους να έχουν πάρει φόρα πραγματική από την αρχή του έτους (περασμένου αγωνιστικού) και να παρουσιάζονται σοβαροί. Εύστοχο

ΔΑΣ Δραπετσώνας – Ευρυάλη

Δεν τα χάνει αυτά τα παιχνίδια η Δραπετσώνα. Ήταν κυριαρχική και δεν έδωσε κανένα περιθώριο δεύτερων σκέψεων στον αντίπαλο. Και εκεί «έβρεξε» πολύ τρίποντο (10/31) και είναι μια νίκη της προγραμματισμένης «σακούλας». Η Ευρυάλη δεν παρουσιάστηκε ανταγωνιστική και καλείται να δείξει ψυχικά αποθέματα στην προετοιμασία της τρέχουσας εβδομάδας. Εύστοχο

Ερμής Πειραιά – Φοίνικας Πειραιά

Προβληματική νίκη για τους γηπεδούχους που δημιουργούν δεύτερες σκέψεις, λόγω της δυναμικότητας του αντιπάλου. Είναι κρίσιμο για τους γηπεδούχους να μην πέσουν στην παγίδα του αποτελέσματος, «ξεχνώντας» τις αδυναμίες τους. Εύστοχο

ΑΕ Ρέντη – Άρης Νίκαιας

Αναμενόμενη νίκη για τους γηπεδούχους που τα βρήκαν σκούρα για μεγάλη διάρκεια απέναντι στον αδύναμο Άρη. Εύστοχο

ΑΟΝΑ – Μανδραϊκός

Η ντερμπάρα της αγωνιστικής. Ένα δυνατό καλωσόρισμα του ΑΟΝΑ στην κατηγορία με μεγάλη νίκη επί μιας ομάδας που έχει δηλώσει ότι θέλει την άνοδο. Αμφίρροπο παιχνίδι με ελάχιστες διαφορές και μεγάλο σασπένς. Το παιχνίδι κρίθηκε στο δ΄δεκάλπετο (23-14) με τον ΑΟΝΑ να δηλώνει παρών, οδηγώντας τον Μανδραϊκό πολύ νωρίς στην πρώτη του ήττα. Άστοχο

Ένωση Αρμενίων – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Άλλη μια επική μάχη της αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι προέβαλαν μεγάλη αντίσταση στο φαβορί του αγώνα, αλλά πλήρωσαν ένα κενό διάστημα 4 λεπτών. Παράλληλα, αρκετές οι φωνές τους για τα κριτήρια των διαιτητικών αποφάσεων εις βάρος τους. Εύστοχο

ΥΓ: Ένα screen βρε παιδιά! Δεν είναι όλα πόντοι. Δείτε ΕΔΩ