Η Β’ και η Γ’ Εθνική της σεζόν 2020-2021

0
129

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις των εθνικών πρωταθλημάτων μπάσκετ από την ΕΟΚ για την επόμενη αγωνιστική χρονιά, πριν από λίγη ώρα.

Ειδικότερα, η Β΄Εθνική θα απαρτίζεται από 4 ομίλους. Παράλληλα,η φετινή Γ’ Εθνική χωρίστηκε σε έξι ομίλους, με τον Νότο να έχει έναν όμιλο με 12 ομάδες και δυο με 12 ομάδες, ενώ στον Βορρά και οι τρεις όμιλοι έχουν 11 ομάδες.

Αναλυτικά:

Β’ Εθνική

Α’ Όμιλος (14 ομάδες)

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

ΝΕΟ ΛΞΗΟΥΡΙΟ

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΝΦ

ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

ΑΕ Ν ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

Β’ Όμιλος (14 ομάδες)

ΟΦΗ

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ

ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Γ’ Όμιλος (13 ομάδες)

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ

ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

ΑΜ ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ

ΜΕΝΤ

Δ’ Όμιλος (13 ομάδες)

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87

ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΧΑΝΘ

ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ

Αναλυτικά οι 6 όμιλοι της Γ’ Εθνικής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (12 ομάδες)                                                    

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ                               

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ                         

ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ                                     

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ                      

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ                      

ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ            

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ           

ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΟΣ       

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ               

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ             

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ           

EAΠ           

2ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)     

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΑΠΣ ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ

ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ

ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΕ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

3ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)     

ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓΙΩΝ ΘΕΟΔΩΡΩΝ

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ

ΚΑΠ

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΑΣ ΠΕΡΑ

ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

4ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)     

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΓΣ ΓΟΜΦΟΙ

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

1ος ΕΣΚΑΒΔΕ

2ος ΕΣΚΑΒΔΕ

3ος ΕΣΚΑΘ

5ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)     

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ

ΚΣ ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

ΑΣ ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ

ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΟΘ

ΔΕΚΑ ΑΣ

ΜΑΣ ΕΥΑΓ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

6ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)     

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

ΑΠΣ ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ

ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ

ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΚ

ΑΣ ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ

ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ

ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here