Εσκα – Α΄Ανδρών: Βαθμολογία και πόντοι των πρωταγωνιστών

Mε νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Α΄Ανδρών στην Εσκα.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ- ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 58-71
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 54-61
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ- ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 84-82
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ- ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 61-56
ΡΕΠΟ: ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 58
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 71

Διαιτητές: Σκαλτσής, Ψύχας, Αλεξόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-15, 33-34, 39-58, 58-71

Θρακομακεδόνες ( Βερροιόπουλος, Τασιόπουλος): Αρσενίδης, Φαναριώτης 6, Φλούδας 11 (1), Καλιαράς 18 (2), Ζήσης, Βρεττός 2, Κάνιαρης 6, Σαλτουρίδης 2, Ανδρουλάκης 13 (3)

Ν. Ιωνία (Ζήβας, Μπάκας): Τουρνάκης 3 (1), Υφαντής, Σταμάτης, Μαυροειδάκος 5 (1),  Κόκιος 8, Μαυρίδης 4, Θωμαή 19 (1), Τζελέπης 18 (2), Σταύρου 2, Μαντακας 8 (1), Βαρνάβας 2, Παπανίδης 2

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 54
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 61

Διαιτητές: Μπούκας, Χρηστίδης, Περδετζόγλου

Δεκάλεπτα: 15-19, 25-36, 37-44, 54-61

Φίλιππος (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Παναγιωτίδης 8 (1), Λυσανδρόπουλος 10 (2), Ξενόπουλος 3, Πούρος 5 (1), Μανταλβάνος 7, Στρατόπουλος 4, Καλογιαννάκης, Τσερώνης 14 (1), Παπαδάκης, Παπαποστόλου 3 (1), Μήτσιος

Σπόρτιγκ (Τάσιος, Κοσμίδης): Καραθανασόπουλος 15 (3), Μπουγιούρης, Γεωργακόπουλος 6 (2), Τεάκα 15 (1), Αργυρίδης 6, Βουλγαράκης 4, Κυριαζόπουλος 3, Κορρές 12

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 84
ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 82

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Γαραντζιώτης, Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-50, 60-60, 84-82

Λυκόβρυση ( Δημητρακόπουλος, Σπεης): Πρίφτι 6 (1), Ιγγλέζος, Χαλιμουρδας 23 (3), Στάθης 3, Γαλατίδης 1, Μαντάς 4 (1), Μπαϊλας 31 (4), Δελατόλας 11, Τατάκης 1, Βογιατζής 4, Μαντάς

Θεμιστοκλής Πολυνίκης (Στεφανουδάκης, Τερκεσίδης): Μαραγκίδης 9 (3), Κουτσομήτρος, Τσοχονελίτζε 12 (1), Λάγιος 3 (1), Κουτσουβάς 19 (3), Ζουρμπάκης 25 (5), Βουλικας 8, Νικολαϊδης 2, Κατσοχειράκης, Μπακίρης, Πρωτοπαπάς 4

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 61
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 56

Διαιτητές: Θεονάς, Θεοδωρόπουλος, Δόβας

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-34, 49-44, 61-56

Αθηναϊκός (Χατζηγιαννακός, Αγγελινάς): Μέλλος 17 (3), Παρασκευόπουλος 18 (3), Ζεχερλής 14 (1), Καλιάκης, Ανδρουλάκης 2, Κοκαλιάς 4, Σαλούστρος 6, Παγώνης, Σφηκάκης

Κουκάκι (Παπανικολάου, Καραγεώργης): Καμπέρης 2, Σιδέρης, Διαμαντόπουλος 5, Γλυκόπουλος 19 (2), Κατεβατης, Κοσμάς 8 (2), Τσόλης, Μοσχονάς 7, Κηρύκος, Μπέλλας 15 (1)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 82-64
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ- ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 81-61
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ- ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 68-70
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 60-73
ΡΕΠΟ: ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 82
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 64

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αντωνιάδης, Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 24-13, 25-14, 17-13, 16-23

Πανελλήνιος (Λημναίος): Παπαδόπουλος 11, Τόρρες 3 (1), Νάντι 7, Καπινιάρης 14 (1), Κουρτής 2, Οικονομάκης 6 (2), Λέκκας 2, Δρίβας 9 (3), Περσίδης 2, Ανδρεάτος 16, Κατιακος 8, Τσελεπίδης 2

Απόλλων (Αναστασόπουλος, Γκινούτσης): Χαλάτσης 2, Κουντούρης 9, Καλπάκης 11 (1), Νιβολιανίτης 16 (2), Συντακας 12 (1), Κουραχάνης 8, Τακίδης 2, Μαραθάκης 2, Βαρδής, Τσοπέλας 2

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 81
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 61

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Βελέντζας, Μπον

Δεκάλεπτα: 18-13, 31-28, 53-42, 81-61

Μαραθώνας (Κακαλιας): Κακαλιάς 6 (2), Κραμβουσάνος, Κυριακόπουλος 3 (1), Συγγουνας 26 (3), Μεγαγιάνης, Ντούρας 23 (2), Αλεφαντης 4, Παναγιωτίδης 15 (1), Δεληγιάννης 4

Γαλάτσι (Κουμαράς, Λάγιος): Παναγιώτου 8, Ζέρβας, Αντωνίου, Αρτσάνος 7 (2), Παπαδόπουλος 6, Σπανός 24 (3), Κολογγιός, Ηλιόπουλος 13, Κρίνος, Ρέτζος, Σαρακασίδης 3 (1)

ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 68
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 70

Διαιτητές: Αποστολίδης, Σκουλαρίκης, Αλεξόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-17, 30-27, 52-46, 68-70

Άρτεμις Αχαρνών (Δεσποτάκης, Μπελεγρης): Παγωνίδης, Πέτρας 5 (1), Γκουντόπουλος 18 (4), Νασόπουλος 11 (1), Τζεφεράκος 1, Σιώμος 19 (1), Στρατομήτρος 8 (2), Βαρσαμης 6

Χολαργός ( Θωμόπουλος, Κουρκουτσάκης): Τσουβελεκάκης, Γιαννουλάκης 5, Ιωακειμίδης 15 (3), Κατωπόδης 5 (1), Δελής 14 (1), Λουκάς 7, Ραπτίδης 2, Κεκσινίδης, Καλαντζής 22 (6)

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 60
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 73

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Χρηστίδης, Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 16-19, 35-36, 52-56, 60-73

Άμιλλα (Μακρής, Μπαλτά): Κύριος 3, Άρχος 5, Αναγνωστόπουλος, Κατσαρός 2, Χρονόπουλος 28 (1), Φιλιος, Μαυροειδάκος 6 (1), Σκλαβιάδης 2, Γιαννακόπουλος 14 (2)

Αγ. Ανάργυροι (Μηλιωρίτσας, Κοκκινοβασίλης): Παναγιωτόπουλος, Λαγός Δ. 4, Πολυχρονόπουλος 5, Αλεξανδρόπουλος 23 (2), Κεφαλάς 18 (3), Γουνης 7, Μουράτος, Μπέλμπας 2, Λαγός Β., Μανωλάτος, Χριστόδουλος 11, Βερβίτας 3 (1)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here