Δεν τα κατάφερε ο Τελεθριακός

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Τελεθριακού εντός έδρας από το σωματείο του Βούρειου Χίου για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στον 2ο Όμιλο.

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 31-30 στο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν σημαντικό προβάδισμα στην επανάληψη και έφυγαν με ένα σημαντικό διπλό για την επιστροφή τους στη Χίο.

Από τον Τελεθριακό ξεχώρισαν επιθετικά οι Γκιζόγιαννης και Κιαπέκος με 22 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Την επόμενη αγωνιστική το έργο της ομάδας της Ιστιαίας περιλαμβάνει εκτός έδρας αναμέτρηση εναντίον του Ικάρου Καλλιθέας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 31-30, 44-50, 64-68.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Μέτα, Πανταζής 6, Μαυροζούμης, Γκρινιάρης 2, Τσιτούμης, Παπαθανασίου, Μητσιμπόνας 14 (2), Τσιριμώκος 3 (1), Γκιζόγιαννης 22, Κιαπέκος 17, Ματάκιας.

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ (Βουλίκας-Πατεράκης): Βουλίκας, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 19 (3), Καράμπελας 10 (2), Τσούρης 10, Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 7 (1), Κωνσταντινάκος 1, Σιμιτζάκης, Μαλούκος 21.

Επιμέλεια: Σπύρος Κόγκας

Πηγή φωτό: Τελεθριακός