Διάλειμμα μιας σεζόν έκανε από τον Γ΄Εθνική ή Νational League 2 (όπως θέλετε, πείτε το) ο Πήγασος Άστρους.
Η ομάδα της Β. Κυνουρίας σε μια σεζόν που ξεκίνησε με διαφορετική αφετηρία, έκανε έναν εκπληκτικό β΄γύρο και εξαίσια play offs.
Στηριζόμενη σε γηγενείς παίκτες με σημαιοφόρο το Γιώργο Κοψαύτη, ο Πήγασος έκαμψε με μειονέκτημα έδρας την αντίσταση της Ερμιονίδας στο 5ο παιχνίδι της σειράς και πανηγύισε στην έδρα του αντιπάλου την επιστροφή στις εθνικές κατηγορίες.
![](https://static.themomentum.gr/wp-content/uploads/2024/05/As-1024x623.jpg)
Στο σημείο αυτό αξίζει να σημειωθεί και να μαυριστεί με BOLD ότι ο εν λόγω αγώνας έλαβε χώρα σε πραγματικά ευγενικά αθλητικά πλαίσια, χωρίς ακρότητες και πρωτογονισμούς από παίκτες και φίλαθλο κόσμο…
Σπύρος Κόγκας